Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)   Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:   januar 2020 - Fairmont Kyiv Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni. Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu. Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii. Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.   marec 2021 - Fairmont Dubai Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka. Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu). Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem. Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.   marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman). Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai. Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.   Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)  .

Realne ziskane benefity s Accor All Gold

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Tento rok mě čeká hodně cestování, tak jsem využil poslední šanci a koupil si IBIS business členství za krásných 60€ s platností do konce příštího roku. Jak budu mít čas, tak jsem postupně budu přidávat reporty z pobytů.  

Březen 2023 - Ibis Annemasse

Status: Gold

Rezervace: Hotel se nachází v těsné blízkosti Ženevy, avšak už ve Francii. Přímo před hotelem je tramvajová zastávka, kterou se za 20 minut dostanete do centra Ženevy. Hotel nabízí pouze pokoje typu standard, a to buď ve dvoulůžkovém nebo třílůžkovém provedení. Při příjezdu byla na recepci sice milá, ale dost zmatená slečna, která snad ten den byla prvně na recepci sama, protože vůbec netušila, že existuje nějaký věrnostní program. Jelikož jsem na check-in dorazil až v pozdním odpoledni, tak jsem už jsem neměl sílu se ní dohadovat o welcome drink. Dostal jsem pokoj v pátém patře, který byl dle mého na Ibis nadprůměrně prostorný. 

Welcome drink: Při příjezdu nenabídnut, avšak druhý den při odjezdu jsem se o tom zmínil jiné slečně na recepci, která se za kolegyni omlouvala a nabídla mi, že si mohu dát welcome drink při odjezdu. Mohl jsem si vybrat libovolný drink z nabídky, což jsem využil a křápnul jsem tam jedno rychlé ranní pivo a vyrazil směr Ženeva.

Dárek na uvítání: nic

Lounge: N/A

Shrnutí: Hotel už něco pamatuje, ale pokoje jsou prostorné a čisté. Pro ty, kterým se nechce dávat 400 euro za noc v Ibisu v Ženevě je hotel Ibis Annemasse s cenou cca 60 eur za noc výborná volba. O nějakých dvěstě metrů dál je pak ještě Ibis style Annemasse Genéve, který má podobnou cenou politiku.


annemasse-1.jpg
annemasse-2.jpg

1 Citovat

Duben 2023 - Ibis Lyon Perrache

Status: Gold

Rezervace: Hotel je situován na poloostrově mezi Rhonou a Saonou ve čtvrti Perrache, kde je jeden z hlavních dopravních uzlů města. Poloha je to výborná, neboť z hotelu je dvě minuty chůze na metro nebo tramvaj. Dále bych zmínil že hotel je hned vedle vyhlášené brasserie Georges, která rozhodně stojí za návštěvu. Hotel nabízí pokoje typu standard, superior a junior suite. Rezervoval jsem základní pokoj typu standart, který mi také zůstal, neboť upgrade do vyšší kategorie se nekonal.  Dostal jsem klasický ibisovský pokoj v pátém patře.

Welcome drink: Poukaz na welcome drink jsem obdržel automaticky při check-inu. Poukaz je možné uplatnit pouze na pivo, nebo nealkoholické nápoje. Poukaz není možné uplatnit na vína, kterých je v lobby baru velký výběr. Poukaz jsem vyměnil za pivo Georges Blonde, které se vaří hned vedle ve zmíněné brasserii Georges, která je zároveň i pivovar.

Dárek na uvítání: nic

Lounge: N/A

Shrnutí: Jedná se o klasický Ibis hotel ve výborné lokalitě, který ničím neurazí, ale ani nenadchne. Palec nahoru bych dal hlavně za výborně čepované pivo Georges, které je výborné a na francouzské poměry s cenou 5€ za půllitr i poměrně levné.  Pro přespání na pár dní je to naprosto dostačující, nicméně při příští návštěvě Lyonu vezmu nějaký jiný hotel, neboť Accor v Lyonu nabízí spoustu jiných hotelů.


lyon-perrache-1.jpg
lyon-perrache-2.jpg

1 Citovat

Duben 2023 - Ibis Dresden Zentrum

Status: Gold

Rezervace: Obrovský Ibis hotel s více než 650 pokoji. Hotel je situován na bulváru Prager Strasse a je rozdělen do dvou samostatných budov. Jedná se o typické paneláky z minulého režimu, čemuž odpovídá i interiér pokojů. Hotel nabízí pokoje typu standard comfort a suite. Rezervoval jsem základní pokoj standard, který mi i zůstal, neboť upgrade se opět nekonal.   Nicméně dostal jsem pokoj v devátém patře odkud byl pěkný výhled.  

Welcome drink: Poukaz na welcome drink předán bez připomenutí při check-inu. Poukaz je možné vyměnit za pivo, víno nebo nealkoholické nápoje. Jako většinou to u mě vyhrálo pivo, tentokráte saský Radeberger.

Dárek na uvítání: nic

Lounge: N/A

Shrnutí: Na pokojích je už jejich věk poměrně znatelný a už by si zasloužily rekonstrukci. Nicméně pokoje a vůbec celý hotel byl čistý a upravený a co se týče poměru cena-výkon tak za mě v pohodě. Pro náročnější cestovatelé je pak přes ulici ještě Pullman hotel, který je však v hodně podobném věžáku.   


dresden-1.jpg

2 Citovat

Díky za reporty! Bohužel u Ibisu bývají jakékoliv benefity spíše výjimkou…

0 Citovat

Apríl 2023 - ibis Praha Wenceslas Square

Status: Platinum

Rezervácia : Bol som vyskúšať ďalší z ibisov v Prahe. Rezervoval som klasickú dvojku a keď som volal pred príchodom do hotela, povedali mi, že na stránke ponúkajú iba jeden druh izieb, no pre platinových a diamantových majú vyhradených zopár lepších izieb a že ja dostanem väčšiu izbu s terasou. Tak aj bolo, pri skorom príchode okolo obeda ma už čakala pripravená izba, ktorá mohla mať tipujem okolo 30 m2 a k tomu terasa cca ďalších 20 štvorcov. Hlavne v lete pri dobrom počasí to musí byť výborné. Izba ako aj celý hotel sú už staršieho dáta, ale ešte znesiteľné, všetko bolo funkčné. Neskorý odchod som takisto dostal bez problémov.

Pri príchode do hotela som mal smolu na plný autobus bulharských turistov, ktorí vošli doslova sekundy predo mnou. Šiel som sa opýtať recepčnej, či ma vďaka statusu vedia vybaviť prioritne, ihneď ma zobrala a ubytovala - za mňa veľké plus za tento benefit.

ibis susedí s Novotelom, kde je aj wellness. Normálne by bol pre hostí ibisu za poplatok, mne ho dali zdarma, čo som pri upršanom a chladnom počasí párkrát využil na saunu. Je tam aj bazén a menšia posilka, celé je to už dosť ošumelé a zaslúžilo by komplet prerobiť. S čistotou takisto žiadna sláva, keď som tam prišiel ráno, tak v sprche v prezliekárni som si všimol plno rôznych vlasov. Silne pochybujem, že sa to tam stihlo nazbierať za tých pár hodín od rána, keď je väčšina ľudí na raňajkách a hostia si väčšinou riešia sprchu aj tak u seba na izbe. Ak chcete ísť len do sauny alebo sa namočiť do bazéna, je to v pohode, no nejaký romantický relaxačný večer vo dvojici si tu určite neplánujte.

V rámci jarnej akcie som mal v cene aj raňajky, boli ok, ale nič extra. Bežne stoja myslím 10 eur za osobu, čo je podľa mňa veľa. Káva klasická automatová, ale počas raňajok majú akciu na kávu z pákového kávovaru za 1 euro, to sa rozhodne vyplatí aj keby ste tam šli len čisto na kávu.

Welcome drink : V susednom Novoteli som si na bare mohol vybrať víno, pivo, tvrdé (okrem prémiovek) alebo ľubovoľný koktejl. Ponuka fakt bohatá, priateľská barmanka mi poradila, nech si dám Long Island, že ten robí fakt dobrý a neľutoval som.

Darček na uvítanie : Na izbe ma čakala menšia pozornosť.

Súhrn : Toto je už tretí Accor, ktorý som v Prahe vyskúšal a s radosťou môžem skonštatovať, že zo všetkých troch som odchádzal s príjemnými pocitmi. Personál bol vždy veľmi ústretový a benefity sú konzistentne dobré a dávané automaticky. V tomto konkrétnom ibise sú izby staršie, ale zato priestornejšie. Plusom je susediaci Novotel, kam máte prístup do wellnesu.

 

 


ibis-wenceslas-square-01.jpeg
ibis-wenceslas-square-02.jpeg
ibis-wenceslas-square-03.jpeg
ibis-wenceslas-square-05.jpeg
ibis-wenceslas-square-06.jpeg
ibis-wenceslas-square-07.jpeg
ibis-wenceslas-square-04.jpeg

2 Citovat

Duben 2023 - Ibis Plzeň

Status: Gold

Rezervace: Při výletu do hlavního města piva jsem se rozhodl získat nějakou tu statusovou noc a vyzkoušel jsem Plzeňský Ibis. Hotel se nachází na Borských polích, kam se dá bez problémů dostat přímým trolejbusem z Hlavního nádraží za 15 minut. Jelikož jsem jel s kamarádem rezervoval jsem obyčejný dvoulůžkový pokoj, který nám byl při příjezdu upgradován na rodinný pokoj. Rodinný pokoj je opravdu veliký a bez problémů by se v něm ubytovala čtyřčlenná rodina. Takovýto pokoj je na každém patře jen jeden a vždy číslo pokoje vždy končí na číslo 10.

Welcome drink: O poukázky na welcome drink jsem se musel připomenout. Na baru jsme následně vyměnili za dva Plzeňské elixíry. Poblíž hotelu není žádná restaurace nebo hospoda, takže zvláště večer je lobby bar poměrně plný. Hotel rovněž nabízí i restauraci s klasickými českými jídly, takže je možnost zde poobědvat, popřípadě povečeřet.

Dárek na uvítání: Jako dárek na uvítanou jsem dostal osobní uvítání plus bonboniéru a láhev vody.

Shrnutí: Shrnul bych to jako lehce nadprůměrný Ibis, který primárně slouží pro jednodenní přespávání. Avšak vůbec bych se ho nebál využít i k vícedenním pobytům na objevování Plzně a jejího okolí. Přestože se hotel nenachází přímo v centru tak byl vcelku plný a navíc s cenou 45€ za dvoulůžkový pokoj včetně snídaně je to vcelku dobrá nabídka.

 


plzen-1.jpg
plzen-2.jpg
plzen-3.jpg
plzen-4.jpg
plzen-5.jpg

2 Citovat

Duben 2023 - Ibis London Luton airport

Status: Gold

Rezervace: Ibis London Luton airport se nachází, jak už název napovídá v docházkové vzdálenosti od letiště London Luton. Hotel nabízí pouze pokoje typu standard, což je pro přenocování mezi lety naprosto dostačující Pokoje jsou vybaveny i USB zásuvkou, což ocení všichni ti, kteří si při transitu přes UK zapomenou redukci do zásuvky, tak jako já.


Welcome drink: O poukázky na welcome drink jsem se musel připomenout. Přestože jsem přijel kolem půlnoci, tak v baru bylo stále živo a poukázku jsem si mohl vyměnit za libovolný drink z nabídky. Tentokrát to u mě vyhrála pinta Guinnesse.

Dárek na uvítání: Jako dárek na uvítanou mě na pokoji čekala konvice s čajem a kávou, což jsem ráno s radostí využil.

Shrnutí: Hotel slouží přesně svému účelu, za mě bylo vše v pořádku.


luton-1.jpg
luton-2.jpg
luton-3.jpg
luton-4.jpg

3 Citovat

Apríl 2023 – Sofitel Legend The Grand Amsterdam

Status: Platinum

Skôr než prejdem k hodnoteniu pobytu, venujem pár slov samotnému hotelu, lebo ide tak trochu o špecialitku. Sofitel Legend je separátna značka Accoru, ktorá združuje niekoľko historických hotelov. História tohto amsterdamského siaha do 15. storočia: najprv tu boli kláštory, potom sídlo amsterdamskej admirality, neskôr radnica, kde sa sobášila okrem iných holandská kráľovná a zopár známych futbalistov, až sa z komplexu budov nakoniec stal hotel. Ale dosť bolo histórie, prikladám radšej fotky:

Rezervácia: Mali sme rezervovanú izbu Superior Garden View, ktorú nám ešte pred príchodom upgradli na Superior Canal View. Po príchode do hotela nás nakoniec dali do izby Luxury Canal View, na ktorú som si pôvodne robil zálusk. To bolo celkom nečakané, pretože hotel mal túto kategóriu úplne vyrezervovanú, takže buď niekto stornoval na poslednú chvíľu alebo niekoho posunuli vyššie. Po izbe Luxury nasleduje malý apartmán Junior Suite, o ktorý som nemal záujem, lebo má výhľad len do vnútrodvora, a nie na kanál.

Izba, ktorú sme dostali, mohla mať tak 35 až 40 m2, bola zariadená veľmi vkusne a kvalitne, ale od hotela tejto kategórie som ani nič iné neočakával. Na fotkách to až tak nevidno, no na výšku mohla mať izba tak 4 metre, bolo to fakt grandiózne palácovo obrovské. Všetky uteráky a dokonca aj posteľná bielizeň mali vyšité/vyrazené logo hotela. Kozmetika rovnako na jednotku, bola ňou pre mňa neznáma značka Diptyque Paris. Príjemne prekvapilo, že sprchový kút mal okno, takže človek sa mohol kochať fasádami náprotivných budov aj tam. Celá izba sa tiahla pozdĺž fasády budovy, mali sme tam dokopy sedem veľkých okien s úchvatnými výhľadmi.

K apartmánom, resp. ak ste platinoví alebo vyšší level, dostávate k izbe aj butlera, čiže po našom komorníka. Toho som využil hlavne na to, aby mi pred večerou vyžehlil košele a aby nám po návšteve tulipánových polí vyčistil topánky :D A potom ešte také veci ako pripraviť večer kúpeľ vo vani, zohnať dostatočne veľkú vázu na kvety a podobne. Mali sme číslo priamo naňho, takže komunikácia bezproblémová, žiadne prepájačky a vyčkávanie cez recepciu.

Skorý príchod žiaľ kvôli plnej obsadenosti nebol možný, no odchod nám dokázali predĺžiť do 14:00.

Welcome drink: Poukážku nám najprv zabudli dať, potom nám ju doniesol komorník. Využili sme ju v hotelovom bare, kde sme si mohli vybrať čokoľvek z nápojového lístka do hodnoty 20 eur na osobu, čo pokrývalo všetky koktejly a iné základné pitie vrátane champagne. Rozhodli sme sa pre koktejly, z toho jeden bol osobným výtvorom barmana, ktorý mal práve službu. Oba boli veľmi dobré. V bare sme boli skúsiť ďalšie koktejly aj v druhý večer a takisto dobrá skúsenosť. Službu mali iní chalani, všetkých môžem hodnotiť ako veľmi zručných.

Darček na uvítanie: Asi jeden z najbohatších, čo sme mali: archívny holandský syr, klasické stroop waffels, fľaštička miestneho tvrdého Bols a ručne písaný list od generálneho riaditeľa. Krátko po príchode na izbu nám zazvonil čašník s fľašou vychladeného bieleho francúzskeho vína Graves od Baron Rothschild, ktorú nám hneď otvoril a rozlial. Fakt bohaté uvítanie.

Lounge: Sme v Európe, čo znamená veľká škoda, že ani tie najluxusnejšie hotely v kolekcii nemajú salónik :(

Reštaurácie: Hotel má dve reštaurácie, Bridges a Oriole. My sme vyskúšali tú druhú, kde sme si dali 4-chodové menu a to bolo najväčším sklamaním celého pobytu. Na to, že reštaurácia je zapísaná v sprievodcovi Bib Gourmand Michelin, to bola veľká slabota. Plánoval som ju nafotiť, ale prešla ma na to chuť. Bol by to podpriemer aj na obyčajnú reštauráciu, Holandsko však osobne považujem za gastronomické peklo, takže na ich pomery je to asi v pohode, ale to je už na inú debatu. Večeru ako-tak zachránili vína, ktoré sa podávali k jedlám, tie boli ozaj dobré.

Raňajky boli na rozdiel od večere ako z iného sveta: bohaté, chutné, lahodiace aj oku a hlavne dobre zorganizované aj napriek tomu, že hotel bol plný. My sme slávili menšiu udalosť, k raňajkám nám doniesli každému po pohár šampanského.

Za zmienku ešte stojí, že pri recepcii je vždy menší bufet s malými dezertmi (väčšinou madlenky) a vedrom s vychladenými fľašami Cavy. Viete si ich hocikedy nabrať alebo naliať pohár a posedieť v okolitom foyer.

Zhrnutie: Očakávania od tejto značky boli veľké a s radosťou konštatujem, že realita ničím nezaostávala, v niektorých ohľadoch ich prekonala. Maximálna spokojnosť, asi jedno z najlepších miest na bývanie v Amsterdame.


legend-amster-10.jpeg
legend-amster-03.jpeg
legend-amster-04.jpeg
legend-amster-07.jpeg
legend-amster-12a.jpeg
legend-amster-11.jpeg
legend-amster-12.jpeg
legend-amster-06.jpeg
legend-amster-15.jpeg
legend-amster-01.jpeg
legend-amster-14.jpeg
legend-amster-02.jpeg
legend-amster-09.jpeg
legend-amster-05.jpeg
legend-amster-13.jpeg
legend-amster-08.jpeg

2 Citovat

Duben 2023 - IBIS Wien Hauptbahnhof - status Gold

Ahoj, přidám zkušenost z pobytu ve Vídni. Dělal jsem rezervaci pro manželku s dcerou na pár nocí. Poukázku na drink dostaly hned při check-in, pokoj dostaly ve vyšším patře. Ale navzdory mé rezervaci museli přesvědčovat personál na recepci a následně i v restauraci, že mají zaplacený pobyt se snídaní. Musel jsem jim přeposlat potvrzující mail, aby je na snídani pustili. Po zbytek pobytu už to bylo v pohodě, ale ten rozjezd nebyl úplně ideální. Hotel je v dobré lokalitě, hned vedle je i Novotel.

1 Citovat

Apríl 2023 – Tribe Amsterdam City

Status: Platinum

Tribe bol pre mňa nová značka, o ktorej som vedel len to, že je zameraná na moderný dizajn. Hotelov majú iba niekoľko, preto keď sa naskytla možnosť, šiel som s radosťou do toho. Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, môžem odporučiť.

Rezervácia : Rezervovali sme základnú izbu Double w/Queen Bed, na recepcii nám dali upgrade o kategóriu vyššie do izby Superior. Tá bola nielen priestranná, ale hlavne štýlovo zariadená, čo je príjemná zmena oproti fádnym Mercurom a Novotelom. V izbe bola veľa elektroniky, všetky klasické ovládače a ceduľky pre housekeeping boli digitálne. Niektoré nápady už boli trochu za hranicou praktickosti, napr. absencia telefónu. Keď chcete volať na recepciu, musíte si do mobilu načítať QR kód a zavolať im cez whatsapp. Netuším ako vám potom oni volajú naspäť, asi musia prísť osobne :))

Kúpeľňa takisto veľmi pekná, hlavne obklady a vynikajúca kozmetika Kevin Murphy, ktorá sa dodáva len do hotelov a bežne ju nekúpite.

Mali sme aj raňajky, tie boli veľmi dobré. Skorý príchod ani neskorý odchod sme nepotrebovali.

Welcome drink : Poukážky vymenené za dve veľké pivá Brand IPA, spolu by podľa cenníka stáli 23 (!!!) eur. To je podľa mňa prestrelené, pre porovnanie, vo vyššie spomínamom a hyperluxusnom Sofitel Legend stál veľký Heineken na bare 9 eur.

Darček na uvítanie : Makrónky, sladké sušienky a ručne písaný pozdrav.

Zhrnutie : Tribe ma svojím konceptom určite oslovil, rád vyskúšam aj ďalšie hotely. Tento amsterdamský je úplne nový, v čase nášho pobytu oslavovali 1 rok od otvorenia. Nie je situovaný priamo v centre, ale od úplného centra vás delia len 2 alebo 3 zastávky metra a metro je iba minútu pešo od hotela.


tribe-amster-01.jpeg
tribe-amster-02.jpeg
tribe-amster-06.jpeg
tribe-amster-05.jpeg
tribe-amster-07.jpeg
tribe-amster-04.jpeg
tribe-amster-03.jpeg

1 Citovat

apríl 2023 – ibis Styles Almere

Status: Platinum

Rezervácia : Kvôli zmene cestovných plánov sme potrebovali stráviť noc navyše v Amsterdame, ale keďže priamo v centre boli všetky hotely, nielen Accor za šialené ceny (ibis za 400 eur), rozhodli sme sa stráviť noc v neďalekom Almere, kde bol hotel za štvrtinu. Rezervovali sme základnú izbu Standard bez raňajok (raňajky sme mali ako platinoví zdarma) a dostali sme upgrade do izby Deluxe. Tá bola priestranná, okolo 30 m2, obrovská posteľ 200x200 a úplne nová – hotel otvorili len pred pár rokmi. Kúpeľňa takisto veľká, oceňujem vlastnú holandskú kozmetiku namiesto generickej ibisáckej.

Dorazili sme tam neskoro večer a odišli hneď po raňajkách, takže skorý príchod ani neskorý odchod sme nepotrebovali. Čo sa raňajok týka, mali sme ich zadarmo, ináč by stáli 15 eur na osobu. Ničím neohúrili a tejto ceny neboli rozhodne hodné. Naokolo však nič nie je, takže ak nechcete raňajky, lepšie je priniesť si niečo so sebou.

Welcome drink : Vymenený na bare za jedno miestne holandské pivo a jeden belgický tripel.

Darček na uvítanie : nič

Zhrnutie : Hotel samotný až na raňajky veľmi dobrý. V samotnom Almere nič nie je, viete ho využívať ako bázu pre Amsterdam, hlavne ak máte auto. V čase nášho pobytu tam boli dva autobusy s poľskými turistami.


ibis-almere-03.jpeg
ibis-almere-01.jpeg
ibis-almere-02.jpeg

1 Citovat

Květen 2023 – MGallery Nemzeti Budapest

V hotelu jsem bydlel naposledy loni v září a původně jsem neměl recenzi v plánu, ale dostal jsem upgrade na suite, tak proč se nepochlubit.

Status: Gold

Rezervace: Rezervován nejlevnější Classic v akci se snídaní za €129. Hotel vedle klasických pokojů v kategoriích Classic a Superior nabízí i apartmány (Junior a Suite). Na recepci jsem se dozvěděl o bezplatném upgrade o dvě úrovně z Classic na Junior Suite. Všechny apartmány jsou pojmenovány po osobnostech maďarské vážné hudby a divadla. Téma divadla se prolíná celým hotelem – u snídaně se například podávají „divadelní preclíky“.

Welcome drink: Nejslabší místo. V lobby baru vyměněno za skleničku červeného, které jsem ani nedopil jak bylo hnusné.

Dárek na uvítání: Ručně psaný vzkaz, dvě lahve vody, magnetka, dvě čokoládky a pohled.

Shrnutí: Hotel jsem si vybral díky dobré předchozí zkušenosti a probíhající akci 1000 extra bodů za pobyt v luxusních značkách Accoru (kam zařadili i tento MGallery). Pokud je cena dobrá a lokalita vám vyhovuje, určitě tento hotel zařaďte do svého výběru.

 


mga5.jpg
mga3.jpg
mga6.jpg
mga1.jpg
mga2.jpg
mga4.jpg

1 Citovat

Květen 2023 – Novotel Mestre Venezia Castellana

Rychlé přespání u dálnice (A57) na cestě do Itálie.

fotka stáhnutá z webu

Status: Gold

Rezervace: Hotel nabízí jen dvě úrovně pokojů – Superior a Executive. Rezervován tradičně ten nejlevnější. Na recepci mi bylo řečeno, že mě upgradují na Executive. Rozdíl je tradičně jen v županu, pantoflích, nespresso a minibaru zdarma (voda, coca-cola, fanta). Z hlediska vybavení či velikosti jsou pokoje stejné. Pokoje i hotel také něco pamatují a retrofit by jim výrazně prospěl.

Welcome drink: Vzhledem k nočnímu příjezdu, kdy byl bar už zavřený, jsem poukázku mohl směnit až ráno. Volba padla na pomerančový džus.

Dárek na uvítání: Balení vynikajících benátských sušenek (150g) a lacině vypadající uvítací dopis (lepší než nic). Jako výtku bych zmínil, že na webu při rezervaci jsou koupelny nafocené s kosmetikou Rituals, ale v realitě dostanete malé lahvičky  značky „Aqua Senses“ (vyráběné v Česku), které jsou mnohem obyčejnější.

Shrnutí: Velmi potěšily hlavně luxusní sušenky. Jinak vše proběhlo jak mělo a není co vytknout. Hotel je vyhledáván hojně cestovními kancelářemi, spal jsem tady asi potřetí a vždycky byl obležen zájezdovými autobusy.


mest8.jpg
mest7.jpg
mest6.jpg
mest2.jpg
mest3.jpg
mest1.jpg
mest5.jpg
mest4.jpg

0 Citovat

Květen 2023 – Mercure Nerocubo Rovereto

Designový hotel plný uměleckých děl a výhledů na Alpy.

Status: Gold

Rezervace: Hotel nabízí plejádu různých pokojů. Neznám přesnou historii, ale můj tip je, že hotel byl navržen jako nezávislý a až následně se připojil k síti Accor. Projevuje se to například tím, že na stránkách Accor jsou k dispozici pokoje:

Classic – Superior Panoramic – Family – Junior Suite

Ve skutečnosti ale hotel rozlišuje následující kategorie

Classic – Superior Panoramic – Family – Deluxe Family – Junior Suite – Sky Suite – Wellness Suite

V hotelu jsem byl už několikrát a spekuloval jsem na upgrade z Family (byli jsme 3) minimálně na Deluxe Family, který má dvě místnosti a větší posezení. V Accor světě by ale následující kategorií byl Junior Suite (který je větší), protože Deluxe Family se na Accor webu oficiálně nenabízí. Na recepci mi původně potvrdili Deluxe Family, ale na moji otázku zda by nešel Junior Suite reagovali velmi vstřícně a kartičky vyměnili.

Junior Suite je prostorný a obě místnosti jsou oddělené (v Deluxe je jen přepážka). Vzhledem k atypickému tvaru budovy a umístění pokoje v ostrém rohu konce budovy je plný zvláštní nik a nevyužitelných prostorů.

Welcome drink: Sklenička stáčeného prosecca – nenadchne, neurazí.

Dárek na uvítání: Nic. Mohlo to být způsobeno změnou pokoje na základě mého požadavku při příjezdu.

Shrnutí: Krásný designový hotel, který by spíše než značce Mercure odpovídal možná MGallery. Ceny bývají velmi příznivé, takže mohu vřele doporučit.

 


rove4.jpg
rove3.jpg
rove7.jpg
rove6.jpg
rove5.jpg
rove1.jpg
rove2.jpg

1 Citovat

Květen 2023 - Novotel Salerno Est Arechi

Status: Gold

Rezervace: Salerno je pobřežní město, kam se dá snadno za cca hodinku dostat vlakem z Neapole. V květnu se město teprve probouzí ze zimního spánku a začíná se chystat na letní sezónu. Novotel je mimo centrum hned vedle fotbalového stadionu Arechi, kde hraje své domácí zápasy prvoligová Salernitana. Hotel na nabízí pokoje typu Superior, Executive a Suit s balkónem. Pokoje jsou ještě navíc rozděleny na výhled na bazén nebo moře. Všechny pokoje končící na sudé číslo mají výhled na moře, pokoje končící na liché číslo pak na bazén. Rezervoval jsem nejlevnější pokoj Superior bez výhledu na moře.  Při příjezdu mi byl nabídnut upgrade do Executive pokoje s výhledem, avšak s tím, že jsou volné pokoje pouze v prvním patře, neboť v hotelu zrovna probíhala nějaká kosmetická konference a byl úplně plný.

Welcome drink: Poukázku jsem vyměnil za sklenku aperolu a misku chipsů.

Dárek na uvítání: Nic

Shrnutí: Hotel už něco pamatuje a menší renovaci by si zasloužil. Pro kratší pobyty spojené s návštěvou zápasu Serie A je to ideální volba. Přestože je hotel mimo centrum, tak je okolí spousta restaurací a barů, kde se dá skvěle najíst. Doporučil bych rodinnou Pizzeria Salernitana, kde mají krom pizzy i skvělé mořské plody.


salerno-1.jpg
salerno-2.jpg
salerno-3.jpg
salerno-4.jpg

2 Citovat

Květen 2023 - Mercure Cieszyn

Status: Gold

Rezervace: Hotel se nachází v těsné blízkosti Českých hranic. Z nádraží v Českém Těšíně je to asi dvacetiminutová procházka. Rezervoval jsem nejlevnější pokoj Standard. Při příjezdu se mi dostalo upgradu na Superior pokoj, u kterého je patrně rozdíl pouze v kávovaru.

Welcome drink: Poukázku jsem vyměnil za sklenku ginu.

Dárek na uvítání: Jako dárek na uvítanou na mě čekalo strojově psané uvítání a tác s mini muffiny a ovoce.

Shrnutí: Hotel primárně slouží k přenocování při cestě dále do Polska, nicméně nebál bych se ho využít i pro vícedenní pobyty k objevování Slezka. Hotel nebude nejmladší, nicméně pokoje jsou pěkné a čisté. Celkově na mě hotel působil příjemným dojmem a příště ho klidně využiji znova.

 


cieszyn-1.jpg
cieszyn-2.jpg
cieszyn-3.jpg

2 Citovat

Květen 2023 - Novotel Katowice Centrum

Status: Gold

Rezervace: Hotel se nachází v širším centru Katowic asi patnáct minut chůze od hlavního nádraží. Hned naproti hotelu je Slezké muzeu, které rozhodně stojí za návštěvu. Hotel nabízí celou řadu pokojů. Já jsem rezervoval základní pokoj Standard. Na recepci jsem byl informován o upgradu na pokoj Superior v desátém patře s nádherným výhledem na město a již zmíněné Slezké muzeum. Rozdíl mezi Standard a Superior je tradičně jen v županu, pantoflích a konvici. Na recepci mi rovněž vyšli vstříc s pozdním odchodem, který mi nabídli až do 17 hodin, což jsem s povděkem přijal.

Welcome drink: Poukázku jsem vyměnil za sklenku craftového piva, kterých hotel nabízí celou řadu a na rozdíl od jiných polských piv jsou i vcelku dobrá.

Dárek na uvítání: Na pokoji na mě čekalo strojově psané uvítání a talíř s výbornými sladkostmi.

Shrnutí: Budova hotelu je klasický věžák z dob minulých a vnějšek budovy by si rozhodně zasloužil menší vylepšení. Nicméně pokoje a interiér jsou zařízeny vkusně. Za mě mohu doporučit, avšak při další cestě do Katovic vyzkouším Mercure Katowice Centrum, který je přímo v centru hned naproti nádraží.


katowice-1.jpg
katowice-2.jpg
katowice-3.jpg

2 Citovat

Květen/červen 2023 - Ibis Tbilisi Stadium

Status: Gold

Rezervace: Hotel se nenachází v nejrušnějším centru Tbilisi, ale v daleko klidnější části hned vedle fotbalového stadionu Dinama Tbilisi. V docházkové vzdálenosti od hotelu (cca 5 až 10 minut) je hlavní vlakové nádraží a stanice metra. Hotel nabízí pokoje typu Standard a Superior ve variantě s balkónem nebo bez. Já jsem rezervoval nejlevnější pokoj typu standard za cca 45 eur na noc. Při příjezdu se mi dostalo upgradu na pokoj Superior s balkónem. Všechny pokoje s balkónem se nacházejí ve druhém podlaží. Na balkoně byl odpoledne krásný chládek, takže se dal využít k příjemnému posezení, avšak výhled byl na nějaké školní hřiště, což není úplně optimální.

Welcome drink: Poukázku jsem na baru vyměnil na sklenku červeného vína.

Dárek na uvítání: Na pokoji na mě čekal ručně psaný uvítací dopis, láhev červeného vína v pěkné keramické karafě, mix ořechů a dvě láhve vody, které mi byly každý den doplňovány. Dárek na uvítanou mě velmi mile překvapil a dávám za něj velký palec nahoru.

Shrnutí: Hotel je nový, vkusně zařízený a s příjemným personálem. Přestože poloha není úplně v centru, tak mi to během pobytu vůbec nevadilo. Jediné, co bych vytknul je cena snídaně, za kterou chtějí 45 GEL (cca nějakých 380 Kč), což mi vzhledem k ceně pokoje přijde opravdu hodně, a navíc v okolí se nachází celá řada neturistických kaváren, restaurací a barů, kde se dá posnídat za zlomek této ceny.


tbilisi-stadium-1.jpg
tbilisi-stadium-2.jpg
tbilisi-stadium-3.jpg
tbilisi-stadium-4.jpg

2 Citovat

Červen 2023 - Ibis Styles Tbilisi Centrum

Status: Gold

Rezervace: Při svém druhém pobytu v Tbilisi jsem potřeboval přenocovat jen jednu noc a vzhledem k tomu, že jsem se další den potřeboval přesunout na letiště Kutaisi jsem se rozhodl pro Ibis Styles Tbilisi Center. Hotel se nachází v samém srdci města jen pár kroků od Náměstí Svobody, odkud právě jezdí autobusy společnosti Georgianbus na letiště do Kutaisi. Hotel nabízí celou řadu pokojů. Já jsem rezervoval nejlevnější pokoj Standard za nějakých 80 euro na noc bez snídaně. Při příjezdu jsem byl upgradován do pokoje Superior v šestém patře s nádherným výhledem na náměstí a kávovarem.

Welcome drink: V hotelu se rovněž nachází stylově zařízený roof bar s pěkným výhledem na rušné ulice kolem. Poukázku na welcome drink jsem vyměnil za sklenku červeného vína.

Dárek na uvítání: Na pokoji na mě čekalo personalizované uvítaní s talířem gruzínských pochoutek a láhev červeného vína.

Shrnutí: Hotel je úplně nový a je to na něm znát. Nachází se v perfektní lokalitě a rozhodně ho mohu doporučit. Jediné, co bych opět vypíchl je cena za snídani, která činí 40 GEL, což mi prostě přijde zbytečně moc. 


tbilisi-centrum-1.jpg
tbilisi-centrum-2.jpg
tbilisi-centrum-3.jpg

2 Citovat

Červen 2023 – Hotel Valdemars Riga

Konečně jsem měl možnost navštívit možná nejrecenzovanější hotel v tomto vláknu.

Status : Gold

Rezervace : Rezervován nejlevnější Classic (64 EUR / noc), na recepci jsem byl informován o upgrade na Comfort Suite (nejvyšší kategorie). Apartmán má separátní obývací pokoj (ve kterém chybí podle mě konferenční stolek) a především balkon, který jsem v létě využil každý den.

Welcome drink : Voucher předán automaticky. V lobby baru vyměněn za půl litrovou láhev místního piva, kterou jsem si vychutnal na balkonu.

Dárek na přivítání:  bohužel se na mě zapomnělo

Souhrn:  Díky upgradu jedno z nejlepších využití programu Gold.

V Rize panuje hotelová síť Radisson a na její hotely narazíte snad v každé ulici. Od Accoru můžete vybírat z Pullmanu, Mercure, Ibisu a nebo právě historického Valdemars. Ač se oficiálně řadí do kategorie 3*, já bych neměl problém zařadit ho mezi lepší 4*, ve kterých jsem spal. Ceny ubytování bývají velmi dostupné a já vám pobyt můžu vřele doporučit.

 


valde3.jpg
valde4.jpg
valde1.jpg
valde2.jpg
valde.jpg
valde5.jpg

1 Citovat

Srpen 2023 - Waldemars Riga

Status:  Gold

Rezervace:  tady jen v krátkosti, rezervace asi 4 měsíce dopředu, cena 85 euro na noc. Pár dní před rezervací jsem poprosil v rámci upgrade o pokoj s balkónem, při příjezdu mi bylo sděleno, že ho mám. Pokoj se sedačkou, balkónem a zvlášť ložnice, druhé patro. Určitě spokojenost. Wellness už fungovalo ale bohužel večer velmi silná bouřka, takže jim to spodek dost vytopilo... takže nevyzkoušeno. welcome - cokoliv na baru - dali jsme aperol (jinak cena 10 euro) a víno, víno tak deci, aperol taky slabší, ale v pohodě.. snídaně taky dobrá - vše co člověk od ní čeká...viz foto

S pobytem spokojenost, příště v pohodě znovu.. i když jsem uvažoval změnit na Pullmanem - byl chvíli před pobytem za cenu 2500 bez snídaně..


20230819-081228.jpg
20230818-182713.jpg
20230818-182644.jpg
20230818-195508.jpg
20230818-182617.jpg

2 Citovat

Srpen 2023 - Ibis Tallinn Center

Status:  Gold

Rezervace: měl jsem už několik měsíců rezervován přes booking hotel L Ermitage, tehdy ještě nebyl Accor (i teď ale bonusy v hotelu neplatí), nakonec jsem změnil na velmi dobře hodnocený Ibis a rozhodně jsem nelitoval! cena 2.800/2 noci, poprosil jsem dopředu o upgrade na pokoj se saunou - a dostal ho.. pokoj celkem klasika Ibis, byl ale v nejvyšším šestém patře - krajní pokoj (644), takže z jedné strany výhled a z druhé únikové schodiště=bez sousedů... hotel hodně nový, čistota na 10 bodů, sauna na pokoji fakt skvělá (bylo venku 20 stupňů, takže jsme využili). Snídaně taky vše co si člověk přeje a velká výhoda - v recepci káva, čaj zdarma nonstop (normální klasický presovač co u snídaně, takže i kapučíno a další...)

Welcome drink  : pivo, víno (asi 6 druhů) nebo prosecco, spokojenost

Dárek na přivítání:  tady až nadšení - láhev vína (taková poloviční) a celkem velká bonboniéra, na Ibis luxus...

Souhrn:   Ibis "new generation" :), když budou takové všechny, tak nemám proč volit dražší hotely

Poznámka : Je to asi 20 minut do centra pěšky, ale v Tallinnu luxusně funguje Bolt - do centra 4 euro, koloběžka asi euro - nabíjecí boxy před hotelem, taky je super Bolt Drive - přes aplikaci si půjčíte auto za 0,16 euro za minutu (benzín v ceně), takže se dá i kus za město za rozumný peníz.. restaurace Lido je po cestě z centra k hotelu... a měli jsme brzký ranní odlet, takže zase Bolt - 6 euro (ve 4 ráno) a za 10 minut na letišti..


20230819-151748.jpg
20230819-152202.jpg
20230820-082218.jpg
20230820-082206.jpg
20230820-082225.jpg
20230820-082458.jpg

3 Citovat

Díky Danieli za recenze, ten Ibis si rozhodně píšu na wishlist, hezčí Ibis jsem asi neviděl :D

0 Citovat

Ja len k tomu Tallinnu dodám, že ak si nedáš upratať a na dvere si zavesíš cedulku, pripíšu 100 bodov :)

0 Citovat

Září 2023 – Mercure Luxembourg Off Kirchberg

Relativně nový hotel vybudovaný v budově bývalého pivovaru, pár zastávek autobusem od kancelářské a úřednické čtvrti Kirchberg (proto „off Kirchberg“).

Status : Gold

Rezervace : Rezervován nejlevnější Classic (134 EUR / noc), na recepci jsem byl informován o upgrade na Privilege (jediná vyšší alternativa). Privilege room je vybaven navíc Nespresso kávovarem (poprvé jsem na pokoji viděl profesionální variantu s placatými kapslemi) a minibarem zdarma. Pokoj je navíc rohový a má prostornější rozvržení s oddělenou toaletou i koupelnou na opačných stranách pokoje.

Welcome drink : Voucher předán automaticky. Tentokrát jsem si mohl vybrat z několika místních piv v lahvi (v nabídce bylo i víno, ale blíže jsem nezkoumal).

Dárek na přivítání:  Ručně psané přivítání, pivo a pralinky.

Souhrn:  Krásný nový Mercure, který by mohl být klidně v kategorii MGallery. Na ten se nekvalifikuje nejspíše kvůli chybějící restauraci. Nevýhodou je malé parkoviště a umístění bokem od toho důležitého. Příjemný upgrade a solidní péče o statusové hosty.


img-2790.jpg
img-2792.jpg
img-2787.jpg
img-2808.jpg
img-2789.jpg
img-2807.jpg
img-2791.jpg
img-1902.jpg

1